edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

IMG_0285„Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś…” Zarówno dłonie, jak i paznokcie są nieodzowną wizytówką każdego z nas, oznaką naszej kultury osobistej. Są ważnym elementem naszej urody.

Dłonie, podobnie jak nasza twarz są widoczne dla innych przez cały czas, jednakże ich pielęgnacja często schodzi na plan dalszy. Wiele osób nie przywiązuje należytej uwagi do dbania o skórę dłoni i kondycję paznokci. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że skóra na dłoniach starzeje się znacznie szybciej, bo jest tu wyjątkowo delikatna i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Dłonie nieustannie są narażone na działanie czynników zewnętrznych, tj. mróz, wiatr, promieniowanie UV, detergenty, dlatego wymagają szczególnej troski.

Dbałość o kondycję skóry dłoni i paznokcie jest ogromnie ważna. Na wiosnę, gdy robi się coraz cieplej i zimowe rękawiczki przestają nam być potrzebne warto poświęcić trochę więcej uwagi i zainteresowania naszym dłoniom, pamiętając o tym, że zadbane dłonie to gładka w dotyku i ładnie wyglądająca skóra oraz starannie wykonany manicure.

Już po raz kolejny słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych odwiedziły podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Robotniczej w celu przeprowadzenia pokazów manicure zdobniczego                          i przypomnienia zasad pielęgnacji dłoni w warunkach domowych.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Uczestniczki warsztatów bardzo chętnie korzystały z zabiegów proponowanych przez słuchaczki i obiecały pamiętać o tym, że podstawową wizytówką pięknej, zadbanej kobiety powinny być jej wypielęgnowane dłonie. Zdrowe paznokcie to najlepsza ozdoba naszych rąk.