edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

moral1

1234a

W Warsztatach Terapii Zajęciowej ŚWIETLIK odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji jest "Moralność Pani Dulskiej". Fragmenty powieści zostały przeczytane przez: uczniów SP2 kl.8b w Sanoku, podopiecznych WTZ Stowarzyszenia "PROGRES", Dyrektora MOSiRu Pana Bogusława Rajtara, podopiecznych, terapeutów, kierownika WTZ a także słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oraz technik farmaceutyczny z Medycznej Szkoły Policealnej im. Anny Jenke. Czytający wcielili się w role bohaterów utworu uświadamiając widzom problematykę społeczną, odsłaniając powszechne pojęcie dulszczyzny.[MW]

Dziesiąta już edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, 4 września, w całej Polsce będzie czytany dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Zachęcamy do włączenia się do akcji!

Moralność pani Dulskiej to dramat Gabrieli Zapolskiej i jedno z jej najważniejszych dzieł. Prapremiera tego utworu odbyła się w 1906 roku w Krakowie, a wydany został on w Warszawie w 1907 r. W dramacie autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie – potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość. 

Serdecznie zachęcam do włączenia się do akcji Narodowego Czytania, organizowanej w wielu miejscach w całej Polsce. To wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek.