edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, Starosta Krośnieński poszukuje wolontariuszy do pracy w dwóch domach pomocy społecznej funkcjonujących na terenie powiatu krośnieńskiego.
W chwili obecnej w placówkach sytuacja jest stabilna, niemniej jednak mogą pojawić się trudności kadrowe w prawidłowym zabezpieczeniu opieki nad niepełnosprawnymi pensjonariuszami w przypadku wystąpienia zachorowań wśród mieszkańców i pracowników DPS.
Zakres działań wolontariuszy obejmowałby wsparcie oraz usługi opiekuńcze w Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu, ul. Floriańska 19 - prowadzonym na zlecenie Powiatu przez Konwent Bonifratrów w Iwoniczu, w którym aktualnie przebywa 108 pensjonariuszy oraz w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Iwoniczu, ul. Długa 1 - prowadzonym na zlecenie Powiatu przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek w Krakowie, w którym obecnie przebywa 71 pensjonariuszy. Mieszkańcy obydwu DPS są osobami z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami.
Osoby chętne do pomocy niepełnosprawnym mieszkańcom w/w Domów, proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikami: DPS dla Dzieci w Iwoniczu - 13 43 50 618 oraz DPS Bonifratrów w Iwoniczu - 13 43 50 521 lub z pracownikami PCPR w Krośnie - 13 43 75 732 i 13 43 75 766, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pismo