edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

SAM 5255

Odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy Leontyny Krowiak nauczyciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku przeprowadzili w dniu 19 czerwca 2017r zajęcia z zakresu zdrowego żywienia.

Głównym tematem spotkania były suplementy diety i niebezpieczeństwo związane z ich stosowaniem. Na początku wyjaśniono dzieciom i młodzieży tematykę zajęć, podkreślono kiedy powinno się po nie sięgać i jakie mogą być skutki ich nadmiernego spożycia.

Uczestnicy spotkania, z racji na wiek i okres dojrzewania zostali zapoznani z piramidą i zasadami zdrowego żywienia oraz wyjaśniono im jak ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo restrykcyjnych diet w celu podkreślenia figury u dziewcząt i podawania odżywek dla sportowców dla zwiększenia muskulatury u chłopców.

Po krótkiej prezentacji uczniowie mieli za zadanie odróżnić pozytywne nawyki żywieniowe od negatywnych, z czym doskonale sobie poradzili.

Na zakończenie spotkania zorganizowano konkurs, w którym uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej I Gimnazjum rozpoznawali zdrowe produkty spożywcze.[G.Ch-B]