edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

22 maja

2011 roku delegacja z Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 90 rocznicę urodzin Sługi Bożej Anny Jenke. Na jubileuszu w Jarosławiu naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor, ksiądz J. Wilusz, pięcioro nauczycieli oraz troje słuchaczy.

O godzinie 9:30 w Jarosławskiej Kolegiacie odbyła się msza św. w intencji beatyfikacji Anny Jenke. Kościół zgromadził znamienitych gości z całej Polski, w tym przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sejmu RP, księży profesorów, dziennikarzy, byłych uczniów Pani Profesor, przedstawicieli Towarzystwa Anny Jenke, szkół Jej imienia oraz innych osób, związanych z postacią tej jarosławskiej kandydatki na ołtarze. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz.

Następnie uczestnicy udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się spotkanie, w czasie którego można było wysłuchać laudacji  oraz ciekawych anegdot z życia Sł. Bożej. Ponadto, prowadząca uroczystość s. dr Bernadeta Lipian, zaprezentowała książkę o Annie Jenke („Kryształ w blasku słońca”), po czym odbył się koncert, przygotowany przez zespół artystyczny z Głubczyc, pod przewodnictwem znanego polskiego kompozytora, Józefa Kaniowskiego.